Plechová střecha je lehká, a přitom pevná. Odolná a s dlouhou životností, a přitom nenáročná na údržbu. A k tomu na domě skvěle vypadá. Jedinou její nevýhodou je ve srovnání s konkurenčními krytinami o něco vyšší cena. Když si ale vezmete, že investujete do střechy nejenom na doživotí, nýbrž i pro příští generace, rozhodně se jedná o dobře vynaložené peníze.
Každý klempíř vám potvrdí, že plechová střecha je nejenom lehká, ale také se snadno pokládá. Zatížení krovu je proto v případě plechové střechy minimální. Proto jsou plechové střešní krytiny vhodné jak při rekonstrukcích starších domů, tak i na střechy novostaveb stejně jako staveb bytových domů, střešních nástaveb panelových a bytových domů, staveb občanské vybavenosti, komerčních a užitkových objektů.
Plechový šindel
Plechových krytin existuje hned několik druhů. Vaše plechová střecha může být modulovaná neboli skládaná z jednotlivých střešních šablon různých velikostí. Těmto krytinám se říká plechová šindel.
Falcovaná a trapézová střecha
Dalším typem je krytina falcovaná. V tomto případě se jedná o souvisle pásy, které pokrývají prostor od hřebene k okapnímu systému. Velké oblibě se mezi stavebníky těší i trapézové plechy, jimiž je možné obložit také fasádu.
Zaměřeno na materiál
Co se samotného materiálu týče, vaše plechová střecha může být hliníková, nebo ocelová. Stejně tak jsou možná různá barevná provedení a povrchové úpravy. Oba zmíněné materiály vynikají nízkou hmotností a skvěle odolávají extrémnímu počasí.
Komponenty plechové střechy
Plechovou střechu však tvoří celá řada dalších komponent, jako jsou okapové systémy, oplechování, střešní bezpečnostní systémy a sněhové zábrany. Důležitým prvkem je také hřebenáč, druh oplechování, který zakrývá střešní krytinu na hřebeni. Důležité jsou také okapní plechy, které jsou zase součástí nezbytného okapního systému.