Home Rady a Návody Zajímavosti o hradu Karlštejn. Tohle o něm jistě nevíte!

Zajímavosti o hradu Karlštejn. Tohle o něm jistě nevíte!

by Nováková
0 comment

Jeden z nejslavnějších hradů České republiky by měl alespoň jednou za život navštívit každý z nás. Je obrovský, nádherný a pojí se k němu velmi zajímavá historie. Nesmí vás odradit zástupy turistů, kteří sem proudí. Nenechte si zkazit zážitek a podívejte se na tento nádherný hrad. Řekneme vám o něm pár věcí, které jste možná vůbec netušili.

Pověsti o hradu Karlštejn

Velmi známou pověstí je ta, že na hrad nesměly ženy. Ve skutečnosti to není pravda. Ženy byly trochu omezené v pohybu po hradě, ale rozhodně tam mohly přijet a strávit zde noc. Ženy nesměly chodit pouze do Velké věže, kde se nacházely korunovační klenoty a sbírky svatých relikvií. Jinak byly na hradě vítané a mohly chodit, kde jen chtěly.

Říká se, že na hradě straší Čachtická paní. Tuto přezdívku získala Kateřina Bechyňová, která na hradě nějakou dobu žila. Během svého života tu nestrašila, ale zasloužila se o smrt 14 mladých dívek. Proto se říká, že její duch zůstal na místě, kde vraždy spáchala.

Tip: Pokud plánujete návštěvu malebného Karlštejna, nezapomeňte zvážit ubytování v hotelu Karlštejn. Tato pohodlná a elegantní volba vám umožní prožít autentický zážitek v blízkosti jednoho z nejkrásnějších českých hradů. S luxusními pokoji, výbornou restaurací a skvělým personálem se zde budete cítit jako doma. Navíc budete mít Karlštejn doslova kousek od dveří. Hotel Karlštejn je tedy ideálním zázemím pro vaši návštěvu této historické perly.

Zajímavosti o nejslavnějším hradu v Čechách

Tento hrad má bohatou historii a díky tomu také hodně zajímavostí. Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších památek v Čechách. Není se čemu divit, protože se proslavil ve filmu Noc na Karlštejně. Začněme proto s pár základními údaji, které jsou samy o sobě velmi zajímavé:

  • první kámen hradu byl položen 10. června 1348,
  • každoročně hrad navštíví kolem 200 tisíc turistů,
  • nachází se pouhých 40 km od Prahy v Chráněné krajinné oblasti Český kras.

Mnohem zajímavější je fakt, že se pod hradem nachází tajná chodba. Pochází z přelomu 15. a 16. století. Uvnitř se našly pozůstatky gotické výzdoby a také vzkaz od dělníka, který ji před stovkami let zazdil. Hradem prý chodí hned 12 bílých paní. Mnoho lidí se domnívá, že se jedná o oběti Kateřiny Bechyňové.

You may also like

Leave a Comment

iReportéři
iReporteri je zpravodajský magazín, který nabízí aktuální a poutavé zprávy z Česka i ze světa. Magazín je založen na spolupráci diváků a reportérů. 
iReporteri je tak unikátním projektem, který dává čtenářům možnost podílet se na tvorbě obsahu magazínu.

©  Publikace PR článků Press-Media.cz  |  All rights reserved